Bryindís Ragna Brnyjólfsdóttir

Bryndís Ragna Brynjólfsdóttir

Docent ballet

Bryndís over haar les:
“In mijn balletles masseren we het lichaam van binnenuit—waarbij we elk deel opwarmen door bewuste beweging en aandacht voor de ademhaling. We laten de adem ons leiden en creëren ruimte in het lichaam terwijl we bewegen. Door verschillende dynamieken en muzikaliteit verkennen we flow, kracht en expressie, en laten we de dans zich op natuurlijke wijze ontvouwen.”

Bio:
Bryndís Ragna Brynjólfsdóttir is een multidisciplinaire kunstenaar, choreograaf, fotograaf en docent werkzaam op het snijvlak van dans, beeld en sociale betrokkenheid. Ze volgde haar dansopleiding aan ArtEZ (1994–1997) en studeerde fotografie aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag (2018–2022). Bryndís heeft een carrière opgebouwd die zich moeiteloos beweegt tussen performance, beeldende kunst en community-driven creatie.
Bryndís danste bij gerenommeerde gezelschappen zoals Scapino Ballet Rotterdam, de Icelandic Dance Company, MD Kollektiv in Keulen, Introdans en Euregiodans, en werkte met makers als Ed Wubbe, Nanine Linning, Marco Goecke, Marcous Morau en Itamar Serussi. Deze uitgebreide podiumervaring vormt de basis van een danstaal waarin fysieke precisie en emotionele diepgang samenkomen. Ze geeft les bij Codarts, ArtEZ en diverse dansorganisaties in Nederland, Duitsland en IJsland.
Sinds 2018 heeft Bryndís haar werk uitgebreid naar artistieke leiding en productie. Ze is oprichter van R.A.A.F.danst, een stichting die kunst- en dansprojecten ontwikkelt met mensen wiens levenservaringen hebben geleid tot fysieke, mentale of sociale uitdagingen. In Rotterdam richtte Bryndís daarnaast doorloop/HOUR! op, een doorlopend multidisciplinair platform waarin experimentele kunst en clubcultuur samenkomen.